Tipy na výlety po Šumavě

Jezerní slať

Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní “ostrov severské přírody” se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.

Zdroj fotografie: vyletnik.cz

Vydra

Malebná horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany je jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Šumavy.

Pramen Vltavy

I. zóna NP “Prameny Vltavy” označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.

Kašperk

Hrad Kašperk založil roku 1356 Karel IV na ochranu hranice a známé “Zlaté stezky”. Především v létě zde panuje čilý kulturní ruch – na hradě se pořádají koncerty a divadelní představení.

Zdroj fotografie: kasphory.cz

Poledník

Rozhledna na jednom z nejvyšších vrcholů Šumavy (1315 m), bývalý vojenský objekt, Vám nabídne neopakovatelný výhled na Šumavu.

Zdroj fotografie: wikipedia.cz

Boubín

Nejzachovalejší zbytek původních horských lesů s naučnou stezkou na úpatí hory Boubín . Pozorný návštěvník objeví nespočet podivuhodných růstových deformací, jako jsou například. harfovitě zmnožené kmeny nebo smrky s do široka rozkročenými “chůdovými” kořeny.

Další tipy na výlety na pensionhelenahones.cz.